Crtani film: Vitez Koja
Vitez Koja  je crtani film u produkciji Hana i Barbera iz 1962. godine. Crtani je o Vitezu Koji, kornjači superheroju, i njegovom vernom drugu psu, Mlati Zamlati, koji spašavaju sve one koji se nađu u nevolji. Ovaj crtani film je napravljen kao parodija na superheroje sa velikim moćima, nasuprot kojih Vitez koja ne poseduje nikakve natprirodne moći, a čak mu je i mač iskrivljen. Vitez koja upada u niz smešnih situacija koje rešava na svoj poseban način. Kada je neko u opasnosti telefonom poziva Viteza Koju rečenicom “Centrala, mogu li dobiti Vitaza Koju”, a on se na poziv javlja na telefon koji je u njegovom prirodnom oklopu. Svaka njegova akcija počinje tako što uzvikne “Pokret!”.

Nema komentara

Comments are closed.

To Top
BosanskiБългарскиHrvatskiMagyarМакедонски јазикRomânăСрпски језикSlovenščina