Ljubav je čudo, ljubav je moć

Često se postavlja pitanje šta je to ljubav? Ovo pitanje je usko povezano sa samim pitanjem postojanja čoveka.
O ljubavi se piše od pamtiveka. Hiljade knjiga je napisano o njoj, i hiljadu glava mislilo o njoj, a kažu definicije nema. Ona je mnogim piscima i umetnicima bila glavni motiv, inspiracija i opsesija. Čovek je čovek samo kada je ispunjen ljubavlju i kada voli. Ljude, pored razuma odlikuju osećanja i emocije. Naša sreća je uslovljena ljubavlju i mi smo bez nje obični paćenici i nesrećnici. Najplemenitiji i najdragocenije osećanje podareno čoveku je ljubav. Sve što je dobro, dolazi od ljubavi. Svi ljudi čeznu za ljubavlju. Međutim, i u ljubavi nije sve svaršeno. Ako je ljubav neuzvraćena, ona sa sobom nosi tugu i bol. Nećemo uvek biti srećni i zadovoljni. Ali, ne treba očajavati. Ranije ili kasnije, ona će se desiti, a kada se desi, srce nas „otkuca“.Ljudi ne treba da kriju svoju zaljubljenost, jer nije lako biti zaljubljen, ali je još teže bez ljubavi. Ljubav nije čudo, ali čini čuda. Bez nje nema života, ona sve pokreće. Ona je veoma važna u životu, nešto najlepše što može da se desi čoveku, i uvek je lepše živeti u ljubavi, ako je prava ljubav. Nije dovoljno samo voleti, ona podrazumeva biti uz voljenu osobu i u dobru,i u zlu. Ljubav je ispunjena prelepim trenucima provedenim sa voljenom osobom. Ona nam daje snagu da se borimo kroz  život i da nastavimo dalje kad god nam loše krene.
Ljubav je večna tema o kojoj se raspravlja, zato uživajte u ljubavi, radujte se svakom danu, budite srećni, zadovoljni i veseli.

Nema komentara

Comments are closed.

To Top
BosanskiBъlgarskiHrvatskiMagyarMakedonski jazikRomânăSrpski jezikSlovenščina