Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Pismeni sastav: Proleće u mom kraju
Posle duge i hladne zime dolazi proleće. Tada sve nekako oživi. Kako je proleće lepo! Najlepše godišnje doba!
Priroda se budi i svi smo odmah veseliji. Mirisi proleća se šire svuda oko nas. Opijaju nas i mame napolje. A kada izađemo osećamo se kao u bajci. Sve je tako živo, živahno i veslo. Ptičice pevaju svoje najlepše pesme. Pčelice zuje i lete sa cveta na cvet. Leptiri se hvale svojim prekrasnim bojama i šarama. Svuda se širi miris raznobojnog cveća.
Drveće je okićeno nežnim cvetićima i liči na princeze u večernjim toaletama. Iz daljine dopire žubor bistrog planiskog potoka.
,,Kad proleće dođe, sve na bolje pođe.”
Nema komentara

Comments are closed.

To Top
BosanskiBъlgarskiHrvatskiMagyarMakedonski jazikRomânăSrpski jezikSlovenščina