Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Tema za pismeni sastav: U susret proleću

Budjenje prirode počinje cvrkutom ptica i cvetanjem cveća.
Prvo što se čuje je cvrkut ptica ispod mog prozora. Kao da se došaptavaju: “Stiglo je proleće!. Žurim da porastem, žurim da stignem u školu. Pomalo smo se uspavale škola i ja. Zbog ove duge i hladne zime. Bljesak svetlosti nas je trgnuo i pokrenuo u susret proleću. Dečiji glasovi su odzvanjali u školskom dvorištu. Reka dece se slivala u razred. Odjednom, sa zvonom je nestao tajac. tišina. Samo je blještavo sunce treperilo po učionici, a cvrkut ptica je remetio tišinu. Miris proleća je dopirao do svakog učenika i izmamljivao mu osmeh na lice. Cvetne latice su opkolile školu i tako je bljesnula u svojoj ljepoti i raskoši.

Nema komentara

Comments are closed.

To Top
BosanskiBъlgarskiHrvatskiMagyarMakedonski jazikRomânăSrpski jezikSlovenščina